3D spausdintuvai

Atėjo laikas pereiti į naują lygį!

Ne paslaptis, kad dėl kiekvieno projekto vyksta konkurencinė kova tarp kelių architektų ar architektūros biurų. Kai klientas turi tokį platų pasirinkimą, tai jam reikia suteikti pagrindą pasirinkti būtent jus. 3D spausdintuvas gali išskirti jus kitų įmonių fone. Žinoma, ne pats spausdintuvas, o galimybė pateikti būsimą projektą pademonstruojant klientui užbaigtą fizinį trimatį modelį.

Anksčiau visi modeliai, demonstruojami klientui, buvo daromi rankiniu būdu pačioje pabaigoje, kai galutinis pastato dizainas jau būdavo užbaigtas. Tai labai ilgas ir sunkus procesas. Modelio sudarymas užtrunkdavo iki kelių mėnesių, o rezultate nieko įspūdingo. Be to, po viso ilgo darbo modelį galima pateikti tik viename egzemplioriuje.

Dabar 3D spausdintuvas suteikia galimybę atspausdinti iš karto kelis modelius ir pateikti savo idėjas klientams ir užsakovams jau nuo pačių pradinių projekto stadijų.

3D spausdintuvas suteikia naujų galimybių. Dabar galima atspausdinti įvairius modelio variantus ne tik skirtingo dizaino, bet ir skirtinguose masteliuose. Viename mastelyje galima parodyti, kaip naujas pastatas konceptualiai įsirašys į miesto infrastruktūrą, kitame - kaip jis bus suderinamas su gretimais statiniais, ir galiausiai, trečiame mastelyje pamatyti detalų pastato vaizdą.

Bet kuriuo atveju atspausdintas fizinis trimatis modelis palieka įspūdį klientui.

3D spausdinimo privalumais mes naudojamės jau septynis metus. Tuo metu tai buvo labai brangi technologija. Bet mes surizikavome ir investavome kelias dešimtis tūkstančių dolerių. Ir nė trupučio nepasigailėjome. Pirmą tikrą modelį mes atspausdinome pirmąją savaitę po to, kai nusipirkome spausdintuvą. Atspausdintą modelį mes demonstravome parodoje Olandijoje.Tuo metu mes buvome vienintelė kompanija, pristačiusi parodoje atspausdintą modelį, ir tuo atkreipėme į save dėmesį. Esu tikras, kad 3D spausdintuvo įsigyjimas padidino mūsų užsakymų kiekį. Ir iki šiol jis nestovi be darbo.

Mano nuomone, trimačio spausdinimo technologija šiuo metu pergyvena tokią pat stadiją, kaip ir trimatis modeliavimas prieš 25 metus, kai projektai buvo braižomi rankomis. Vieni mano, kad tai yra ateitis – kiti nusiteikę skeptiškai ir netgi prieš.

Tačiau pažiūrėkime, kaip kompiuterinė grafika pranoko ranka pieštus eskizus. Šiandien klientų jau nebetenkina rankiniu būdu padaryti eskizai ir brėžiniai. Jiems reikalingi foto-realistiniai komputeriniai vaizdai ir brėžiniai, atspausdinti profesionaliais 2D spausdintuvais. Šiandien visi architektai turi ir kompiuterius, ir spausdintuvus.

Visiškai realu, kad artimiausiu metu užsakovų ir klientų nebetenkins nepakankamai detalūs trimačiai fiziniai modeliai. Ir kaip visada, taisykles diktuoja klientas, o ne architektas. Kliento noras – mums įsakymas.

Pažvelgite aplink – visur aplink mus 3D. Mes naudojame trimačio modeliavimo programas, kuriame virtualius trimačius projektus, naudojame 3D manipuliatorius. Tai naujas laikas ir jis diktuoja naują realybę! 3D spausdinimo technologija tapo tobula ir prieinama kiekvienam – ji atpigo dešimtis kartų ir iš egzotikos perėjo kasdienybę. 3D spausdintuvas tapo tokiu pat įprastu atributu architekto biure, kaip ir kompiuteris ar mobilusis telefonas.

Šiandien beveik kiekviena architektūros firma gali leisti sau įsigyti šiuolaikinį 3D spausdintuvą biurui, nes jo kaina nėra didelė, o nauda – maksimali. Juolab, kad dauguma architektų savo projektus kuria 3D CAD arba BIM programose ir faktiškai iš karto turi paruoštą 3D modelį spausdinimui. Belieka tik paspausti mygtuką "Print".

Mrs. Piet Meijs
Expert Rietveld Architects

  • CubePro architektams

  • CubePro dizaineriams

  • ProJet architektams

Asmeninis 3D spausdintuvas Cube3. Idealiai tinka mažoms architektūrinėms firmoms.

Cube 3D spausdintuvų pagalba galima kurti spalvotus 3D modelius, panaudojant populiarias 3D modeliavimo programas - AutoCAD, Autodesk Revit, Autodesk Inventor, Autodesk 3ds Max ir kt.

Cube 3D spausdintuvų pagrindinis privalumas yra galimybė 3D spausdinimui naudoti įvairias medžiagas, tame tarpe PLA ir ABS plastiką.

Cube 3D spausdintuvas turi dvi kasetes, spausdinimui vienu metu galima naudoti 2-jų spalvų ir 2-jų skirtingų rūšių medžiagas.

Greitas, universalus ir paprastas naudoti, šis 3D spausdintuvas leidžia lengvai ir minimaliomis sąnaudomis sukurti platų konceptualių modelių spektrą bei modelius funkciniam testavimui. Atviros konstrukcijos ir paprastos sąsajos dėka Cube 3D spausdintuvas idealiai tinka tiek įprastam ofisui ar mokymo įstaigai, tiek ir naudojimui namuose.

 

Profesionalaus biuro 3D spausdintuvo CubePRO kaina nuo 2990 Eur. Puikus sprendimas nedidelėms ir vidutinėms architektūrinėms firmoms.

CubePRO 3D spausdintuvas - tai aukštos kokybės objektų spausdinimo įrenginys, kurio pagalba galima atspausdinti didelių išmatavimų tvirtus 3D modelius. 3D spausdintuvas CubePRO leidžia greitai vizualizuoti objektą ir padeda įvertinti būsimo produkto dizaino koncepciją.

Spausdinimui naudojamas ABS ir PLA plastikas arba Nailonas, kurių savybės leidžia atspausdintą prototipą naudoti kaip galutinį gaminį, nes prototipai yra pakankamai atsparūs lenkimui.

CubePRO 3D spausdintuvo pagalba galima atspausdinti didelės apimties funkcines detales ir prototipus iš įvairių spalvų ABS plastiko. Didelis spausdinimo greitis, žema medžiagos savikaina ir didelė darbo kameros apimtis ( 285.4 x 230 x 270.4 mm) leidžia labai naudingai išnaudoti 3D spausdintuvą CubePRO.

 Reikia pažymėti, kad 3D spausdintuvu galima spausdinti didelės apimties modelius – tam reikia specialioje programoje sukarpyti juos, atspausdinti dalimis 285 x 270 x 230 mm, o paskui suklijuoti tarpusavyje. 

 

Logo

Programinės įrangos pardavimas, Autorizuotas Mokymo Centras, Autodesk Sertifikacija